пʼятницю, 29 травня 2015 р.

         Моє рідне місто Цумань.
Наше селище розташоване на рівнинній території Волинської області, Ківерцівського району. Через територію протікає річка Путилівка, а з усіх сторін Цумань оточують партизанські ліси.
Назва селища походить з глибин віків з далеких південних степів, де в XII - XIII століттях кочували войовничі орди половців, яких на Русі називали “куманами”. Дослідник історії нашого селища, Олександр Дашкевич, довів, що назва “кумани” була перенесена на Волинь після вдалого походу давньоруських воїнів на половців і поселення полонених на місці сучасного селища, яке в давнину називалось Кумань.
Вперше в історичних джерелах Цумань згадується в 1557 році.
Свято-Покровська церква Української Православної Церкви — побудована в 1843 році. Настоятель протоієрей Михаїл Кулакевич.




Церква Св. Пророка Івана Хрестителя. Побудована 2002 р. належить до УПЦ КП, настоятель м. прот. Тарас Манелю
 У 1949 р. створені  лікарня та середня школа. Поступово із невеликого провінційного села Цумань перетворився на благоустроєне, живописне селище із сучасними будівлями, асфальтованою дорогою, новою школою, бібліотеками. Сьогодні ми можемо сказати, що Цумань - це освітній, науковий та культурний центр. Окрасою селища є загальноосвітня школа, на базі якої створено спортивні секції, гуртки, екологічний зал, шкільний музей. Школа має комп'ютерний клас, бібліотеку, майстерню.
Також Цумань славиться пам'ятками архітектури та мальовничими краєвидами.

Немає коментарів:

Дописати коментар